Salı, Şubat 12, 2008

UlakEn derin uykudan daha derindeydiler. En karanlık kalpten daha siyahtılar Hiç umut yoktu. Ve bir gün,heybesinde sırlarla uzak bir diyardan "O geldi" Onlara sevmeyi, inanmayı ve cesareti anlattı. ULAK Bazen tek çare bir hikayeye inanmaktır.

Tür : Dram/Fantastik
Yönetmen:Çağan Irmak
Senorya: Çağan Irmak
Müzik: Evanthia Reboutsika
Oyuncular: Çekin Tekindor, Yetkin Dikinciler ,Hümeyra ,Feride Çetin, Şerif Sezer, Zuhal Gencer, Selda Özer

Zamansız ve mekânsız bir öykü… Düzeni yekten bozulmuş bir köye, köy köy dolaşan bir seyyahın, Zekeriya’nın gelişiyle ve beraberinde getirdiği sırlarla başlar film. Zekeriya ile gelen sırlar köye, geri dönülmez bir değişim yaşatacaktır.

Gerçekten değişik bir masal,ben filmi beğendim diyebilirim. Babam ve oğlum da oynayan tüm kadro neredeyse filmde vardı.Babam ve oğlum gibi bir konu ve film bekleyenler gerçekten hayal kırıklığına uğradı, çevremden gözlemlediğim kadarıyla filmi ya çok sevdiler ya da hiç sevmediler.

İlk defa bir filmin konusunu okumadan, fragmanını izlemeden sinemaya gittim(eşim süpriz yapıp program yapmış)Önce çok şaşırdım ama keyifle izledim.Türkiyede masal üzerine kurulu bir film çekmek cesaret ister.

 Gelelim oyunculara; Çetin Tekindorun oyunculuğunu herzaman çok beğenmişimdir, bir masal anlatmak için ondan daha iyi bir oyuncu bulunamazdı.Ses tonu, vurgusu çok iyiydi.Yetkin Dikinciler ise kötü adam olarak karşımıza çıktı, oyunculuk perfomansı iyiydi ama çok küfür eden bir karakterdi. Ben filmdeki argo kelimelerden rahatsız oldum, çünkü o filme çocuğumla da gidebilirdim. Çok fazla çocuk oyuncu vardı bence oyunculuk perfomansları büyükleri bile geride bıraktı, çocuk karakterler başarılıydı.Filmin kurgulaması güzeldi lakin değişik bir sonla bitebilirdi,sonu birazcık beni hayal kırıklığına uğrattı.
Not: Uzun zamandır yeni tarifler deneyemiyorum,çünkü küçük bir misarifimiz geliyor:)Bu aralar mide bulantılarım ve kokulara hassasiyet had safhada olduğu için mutfakla aram pek iyi değil.O nedenle bu aralar yeni tarifler ekleyemeyebilirim.

2 yorum:

deeptone dedi ki...

ayyyy bu filmde ben çok sıkılmıştım ama yaaa :)

Ayla dedi ki...

deeptone çocuk oyuncuların performansı harikaydı diye hatırlıyorum. Çağan ırmağın filmlerinde beni rahatsız eden tek şey argo kelimeler. Bazen bu kadarına gerek var mı diye düşünüyorum.